חמישה פשעי האלימות הנפוצים בישראל

אלימות היא תופעה חברתית פוגענית שנוגעת בתושבים באופן ישיר ועלולה לפורר מבנים חברתיים כמו ארגון או משפחה ולהוביל לתחושת חוסר בטחון ופחד תמידי. המאבק באלימות חייב להיות יעד מרכזי של כל חברה אנושית ונעשה בשיתוף של המשטרה והקהילה.

המאבק בעברות אלימות הינה תהליך ממושך ומורכב המצריך חוקים מאד ברורים ופעולות משטרתיות ואזרחיות שמשדרות לפוגעים כי לחברה ולממשל יש אפס סובלנות כלפי הנוקטים בה.

העברות הנפוצות בישראל:

עבירות מין – נמצאות במגמת עליה משנת 2003.

עבירות שוד – מהוות כ 44% מכלל העברירות.

אלימות חמורה – שיעור העברות ירד משנת 2005, מהווה 31%.

אלימות קלה – נמצא אף הוא במגמת ירידה משנת 2005, מהווה 19%.

הערים הגדולות, תל אביב וירושלים, – אחוזי הפשיעה:

תל אביב

רמת הפשיעה גבוהה והעיר תל אביב נחשבת מסוכנת עם רמה של 77 עבירות אלימות לכל 1000 תושבים. מסמך שהתפרסם לאחרונה מגלה כי אחוז עבירות האלימות עלתה פי ארבע במהלך השנים האחרונות ,בעיקר בדרום העיר, עקב איכלוס האיזור בזרים אשר השתלטו על האזור ופועלים תחת ארגוני פשיעה ידועים שהקימו: “הכובעים”, “הראסטות” ןה”קילרים”. ארגוני פשיעה אלו כוללים בוסים ועשרות חיילים העובדים בשורותיהם. האזורים מחולקים ביניהם ואבוי למי שמעז לפלוש לאזור שאינו בחסותו.

ארגון ה”כובעים” – הארגון הגדול מכולם. עוסקים בעיקר בממכר של סחורות גנובות ומזוייפות ועובדים בשיתוף עם פלסטינים מדרום הר חברון והגדה המערבית.

ארגון “ראסטות” – עוסק בסחורה גנובה, השכרת נכסים, פרוטקשן. עובד בשיתוף עם עבריינים ערבים ממזרח ירושלים.

ארגון “קילרים” – המסוכן ביותר. עוסק בגביית דמי חסות, מועדני הימורים וזנות, סחר בסמים, בוררויות.

המשטרה הגבירה את נוכחותה באיזור דרום תל אביב אך ללא הועיל ותושבי דרום תל אביב חיים בפחד מתמשך.

ירושלים

משום הרכב האוכלוסייה הייחודי בירושלים (שלוש הדתות) ישנו נדבך נוסף המעלה את רף האלימות הגוהה בעיר. ירושלים היא אחת הערים התוססות ובתוכה מתקיים עולם פשע רחב המאופיין בעברות אלימות לא מעטות. בנוסף על כך ישנה אלימות על רקע דתי שמתחילה בהתססה במסגדים ומתבטאת ברחוב במלוא העוצמה והיצרים הכרוכים בה. בנוסף בירושלים בעיקר ישנם מקרי אלימות קשים בקרב האוכלוסיה החרדית המופנית אל הרחוב החילוני ואל הדתות השונות.

בנוסף לכל המפורט, המצב הסוציואקונומי הקשה של חלק נכבד מתושבי ירושלים גורם לרבים מהם לפנות לכיוון הפשיעה ובהכרח מעלה את רף עבירות האלימות המתרחשות בירושלים.

הן האזרח התמים והן אחרון הפושעים, במצב זה של אלימות גועה, חייב להיעזר בשירותיו של עורך דין פלילי.

מהו תחום עיסוקו של עורך דין פלילי?

תחום ההתמחות של עו”ד פלילי נוגעת לקשת רחבה של עבירות אלימות, סמים, עבירות מין, פשע מאורגן, עבירות רכוש ועוד ועוד.

עורך דין פלילי המתמחה בתחום מייצג אנשים נורמטיביים, ללא עבר פלילי, שמצאו עצמם בהסתבכות מול החוק וכן עבריינים כבדים, בעלי תיק פלילי עב כרס, שצריכים ייצוג בערכאות השונות.

לעתים האזרח הפשוט ייעזר בשירותי עורך הדין הפלילי בעת שהוא מנסה לתקשר או לקבל חומר חקירה מגוף כזה או אחר.

לסיכום,

ניתן אכן לראות כי בערים הגדולות, המשופעות ביותר עברות אלימות, נמצא ריכוז גבוה יותר של עורכי דין פליליים שמתמחים בעבודה מול רשויות החוק. רבים מהתובעים הפליליים המשטרתיים עוזבים את שורות המשטרה ועוברים להיות סנגורים בשוק פרטי.

 

קראו גם:  חשודים בעבירות הלבנת הון? אלו הם הדברים החשובים ביותר שעליכם לעשות

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of