כיצד בוחרים עורך דין צבאי לייצוג מול משרד הביטחון והצבא?

בחירת עורך דין צבאי היא סוגיה רגישה שיכולה להשפיע באופן משמעותי על עתידם של חיילים בסדיר, אנשי קבע, עובדי צה”ל ואנשי מילואים. עורך דין צבאי רשאי לייצג חיילים שעומדים למשפט מול בית הדין הצבאי בלבד ולא במקרים של שיפוט במסגרת דין משמעתי, אלא אם החייל רוצה לקבל הכוונה וייעוץ חיצוני.

הנה כמה עצות שיכולות לעזור למי שמתלבט לגבי בחירת עורך דין צבאי לייצוג מול משרד הביטחון והצבא:

א. היכרות עם פקודות הצבא – בשלב הראשון חשוב לוודא שעורך הדין המועמד לייצג את החייל אכן בקיא בפקודות הצבא. מלבד היכרות תיאורטית עם הפקודות, עליו להיות בעל ניסיון משמעותי בייצוג חיילים. הניסיון הוא פקטור חשוב בצבירת הידע הנדרש לטובת ייצוג החייל מול משרד הביטחון וצבא הגנה לישראל.

ב. זמינות – בשלב השני ניתן לבדוק את הזמינות של עורך הדין. אין טעם לבזבז זמן ולהימנע מהגשת כתבי הגנה בגלל חוסר זמינות של עורך דין מסוים. הפתרון הטוב ביותר הוא ליצור קשר עם מספר עורכי דין, לבקש מהם פרטים על הזמינות שלהם ולאחר מכן לתאם פגישת היכרות לא מחייבת.

ג. פגישת היכרות – המטרה של פגישת היכרות היא לוודא דינאמיקה חיובית מול עורך דין שצפוי לייצג חייל מסוים. פגישת היכרות יכולה גם להיות הזדמנות להתרשם מעורך הדין ברמה האישית, לשאול אותו על הרקע הניסיון ולקבל הפניות ללקוחות קודמים. הפגישה לא אמורה לחייב את הצדדים אלא רק להעניק את הרקע הנדרש לקבלת החלטה מושכלת.

המלצות על עורך דין צבאי

כמובן שחשוב מאוד לבחור עורך דין צבאי לייצוג מול משרד הביטחון והצבא על בסיס המלצות. את ההמלצות אוספים מחברים, קרובים ובני משפחה. הדבר החשוב הוא לוודא שמדובר על המלצה אובייקטיבית. זו דרך מצוינת לסנן בין עורכי דין ולוודא את רמת השירות שלהם.

ניתן לקבל המלצות גם מחיילים או אנשי מילואים שעמדו למשפט במקרים דומים. בסופו של דבר, עורך הדין הצבאי אמור לייצג את הלקוח מהרגע הראשון ועד תום המשפט.

קראו גם:  משפט צבאי

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of